Aktualności

III Bydgoskie spotkania psychologii z onkologią

14 listopada 2018

16 listopada 2018 r. w godzinach 10.00-13.30 w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu w sali D (przy Centrum Onkologii) odbędzie się konferencja nt. Zachowań zdrowotnych pacjentów onkologicznych. Konferencja jest organizowana w ramach III Bydgoskich spotkań psychologii z onkologią. Organizatorami są Zakład Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

MOST czeka na Ciebie

05 listopada 2018
czytaj całość

Ruszyła rekrutacja do programu MOST. Studenci naszego Uniwersytetu mogą spędzić semestr letni trwającego roku akademickiego na jednej z 30 polskich uczelni, zachowując przy tym ciągłość programu studiów.

czytaj całość…

Konferencja o Ecole Moderne Celestyna Freineta

14 listopada 2018

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Województwo Kujawsko-Pomorskie zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową z udziałem gości zagranicznych na temat: Konstruowanie pedagogiki zorientowanej na dziecko i jego rozwój - Ecole Moderne Celestyna Freineta, która odbędzie się 30 listopada - 1 grudnia 2018 roku.

czytaj całość…

Seminarium: Pedagogika (ogólna) w niepodległej Polsce

05 listopada 2018

Zespół Pedagogiki Ogólnej działający przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN oraz Katedra Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają do udziału w seminarium naukowym: Pedagogika (ogólna) w niepodległej Polsce. Modernizacja - kolonizacja - globalizacja. 

czytaj całość…

Ostatnie pożegnanie prof. Jerzego Wyrozumskiego

05 listopada 2018

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wybitnego historyka i mediewisty prof. Jerzego Wyrozumskiego. Profesor był związany z naszą uczelnią, otrzymał 26 kwietnia 2005 roku tytuł Doktora Honoris Causa Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Trzy medale dla UKW na Wystawie Wynalazków IWIS

18 października 2018
czytaj całość

Trzy zespoły, w których pracowali naukowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, otrzymały medale na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS - International Warsaw Invention Show IWIS 2018. Uroczysta gala odbyła się 17 października.

czytaj całość…

Medale dla UKW na targach w Norymberdze

05 listopada 2018
czytaj całość

Realizacja strategii rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w obszarze innowacyjności i komercjalizacji wyników badań naukowych przyniosła kolejne owoce w postaci medali na International Trade Fair „Ideas - Inventions - New Products” iENA 2018. 

czytaj całość…