Aktualności

Praca: Centrum Transferu Technologii i Innowacji

09 maja 2019

Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego poszukuje kandydata/kandydatkę na stanowisko Referenta/Specjalisty realizującego zadania Brokera Innowacji - pośrednika odpowiedzialnego za nawiązanie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym, co będzie skutkowało zastosowaniem wyników badań naukowych w ramach konkretnych rozwiązań rynkowych.

czytaj całość…

Chór UKW ze Złotym pasmem

13 maja 2019
czytaj całość

W dniach 9-12 maja 2019 r. Chór Akademicki UKW w Bydgoszczy uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Akademicka Banska Bystrica 2019 w Słowacji. Chór UKW wygrał w kategorii chórów mieszanych uzyskując ZŁOTE PASMO. 

czytaj całość…

Jubileuszowe Święto Uczelni 2019 za nami...

23 kwietnia 2019
czytaj całość

25 kwietnia 2019 roku w Sali Koncertowej Collegium Copernicanum UKW, z okazji Święta Uczelni, odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu. Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter z uwagi na obchody Jubileuszu 50-lecia Uczelni. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z prezentacją JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. dra hab. Jacka Woźnego oraz obejrzeć jubileuszowy film.

czytaj całość…

Sukces Jubileuszowej Gali 50-lecia!

12 kwietnia 2019
czytaj całość

Pięknie, wzniośle, nostalgicznie i energetycznie - słowa te najlepiej oddają atmosferę uroczystej Jubileuszowej Gali z okazji 50-lecia Uczelni. 12 kwietnia, w piątkowe popołudnie sala koncertowa Copernicanum wypełniona była po brzegi gośćmi, którzy z radością odbyli muzyczno-historyczną podróż w czasie. Trwające od kilku miesięcy przygotowania do koncertu zaowocowały niezapomnianą atmosferą oraz powrotem najmilszych wspomnień.

czytaj całość…

35 litrów krwi podczas Wampiriady na UKW

13 maja 2019
czytaj całość

Samorząd Studencki UKW wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów zorganizowali 8 i 9 maja 2019 r. kolejną edycję Wampiriady. Akcja została zorganizowana w gościnnych progach Biblioteki UKW. Zarejestrowało się 110 osób, krew oddało 77 osób, łącznie zebrano 35 litrów krwi!

czytaj całość…

Medale naszych studentów na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

13 maja 2019
czytaj całość

Studenci UKW: Aleksander Kowalski (w kategorii do 67,5 kg) oraz Natalia Jasińska (w kategorii do 66 kg) zdobyli medale podczas III Akademickich Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu – Jitsu. Zawody odbyły się 12 maja 2019 roku w Poznaniu. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników z ponad 40 uczelni z całej Polski. Aleksander zdobywając złoty krążek udowodnił, że nie ma sobie równych! Natalia zaś wywalczając srebrny medal po kolejny zapisała się z czołówce tej dyscypliny.egorii do 66kg

czytaj całość…