Aktualności

UKW w projekcie Doliny Narzędziowej

15 marca 2019

Podczas międzynarodowych targów INNOFORM 2019, które odbyły się w dniach 12-14 marca 2019 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym doszło do podpisania porozumienia w sprawie realizacji projektu Dolina Narzędziowa.

czytaj całość…

Sukces projektu artystycznego dr W. Trempały

07 marca 2019
czytaj całość

W Internecie można już obejrzeć film będący dokumentacją projektu pod tytułem: Flunk Symfonicznie w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przez pracownika Instytutu Nauk Politycznych dr. Wojciecha Trempałę w ramach przyznanego mu Stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy na realizację zadań z zakresu twórczości artystyczne oraz upowszechniania kultury.

czytaj całość…

Dantejskie sceny w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego! O drzeworytach Stefana Mrożewskiego

20 lutego 2019
czytaj całość

Cykl ilustracji Stefana Mrożewskiego (1894 – 1975) do „Boskiej Komedii” Dantego to prawdziwy biały kruk na rynku sztuki. Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego może pochwalić się kolekcją aż dwunastu grafik tego Twórcy. Drzeworyty przekazała do Muzeum Wanda Poznańska, żona Konsula Generalnego II RP – Karola Poznańskiego, Donatorka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Wokół Paula Ladewiga i jego „Katechizmu biblioteki”

27 lutego 2019

Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej Wokół Paula Ladewiga i jego „Katechizmu biblioteki” (2). Konferencja odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2019 r. Organizatorem wydazrenia jest Zakład Informacji Naukowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obrady będą odbywały się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy.

czytaj całość…