Aktualności

Studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej

11 lipca 2018

Zapraszamy na studia podyplomowe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W ofercie nowości: Pedagogika Specjalna w zakresie Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Pedagogika Specjalna w zakresie Resocjalizacji z Elementami Socjoterapii.

czytaj całość…

Rejs pracownika Instytutu Geografii statkiem Horyzont II

11 września 2018
czytaj całość

7 września mgr inż. Sebastian Czapiewski pracownik Instytutu Geografii UKW rozpoczął rejs statkiem Horyzont II do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund im. Stanisława Siedleckiego zlokalizowanej na Spitsbergenie. Wyjazd badawczy bydgoskiego geografa do stacji polarnej jest efektem współpracy Pani prof. dr hab. Żanety Polkowskiej (Politechnika Gdańska) z dr Danutą Szumińską (UKW) i stanowi kolejny etap tworzenia interdyscyplinarnego zespołu naukowego.

czytaj całość…

Konferencja: Kobiety niepodległości

11 lipca 2018

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszcz zaprasza na Interdyscyplinarną Ogólnopolską Konferencję Naukową organizowaną pod patronatem Polskiego Towarzystwa Historycznego (oddział w Bydgoszczy) i Towarzystwa Historii Edukacji na temat: Kobiety niepodległości. Działalność patriotyczna kobiet na ziemiach polskich w latach 1795-1922, która odbędzie się w dniach 24-25 października 2018 r.

czytaj całość…

Nowe nabytki w Zbiorach Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

21 sierpnia 2018
czytaj całość

Po raz kolejny, za sprawą Państwa Rembiałkowskich, mieszkających od ponad sześćdziesięciu lat w Stanach Zjednoczonych, zbiory Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego powiększyły się o ciekawe  eksponaty związane z Polonią Chicagowską. Wśród nich niezwykle nastrojowy portret dziewczyny z kwiatami pędzla nieznanego artysty. Bohaterka obrazu siedzi zamyślona. Poruszają jej przejmująco smutne oczy. Bukiecik polnych kwiatów zsuwa się z kolan. Nieobecny wzrok dziewczyny zdaje się być czymś więcej niż tylko wyrazem tęsknoty, zwątpienia i wewnętrznej rozterki. To obraz złamanego serca i straconych nadziei…

czytaj całość…

Konkurs - Popularyzator Nauki 2018

20 sierpnia 2018

Ruszyła kolejna, 14. edycja konkursu Popularyzator Nauki, w którym nagradzane są osoby, zespoły, media i instytucje popularyzujące naukę. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października 2018 r.

czytaj całość…

Sukces naukowców UKW na półmaratonie w Pile

05 września 2018
czytaj całość

2 września 2018 roku odbył się 28. Międzynarodowy Półmaraton Philips w Pile. Podczas wydarzenia drużyna biegowa naukowców – amatorów reprezentowała Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W zmaganiach na dystansie 21,097 km uczestniczyło 3824 zawodników z 13 krajów.

czytaj całość…