Aktualności

Kaplica Sykstyńska w Bydgoszczy?

27 września 2018
czytaj całość

Kaplica Sykstyńska w Bydgoszczy? Dzięki niezwykłemu albumowi La Cappella Sistina to będzie możliwe. O jego pozyskanie stara się Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, która będzie przechowywać i udostępniać to niezwykłe dzieło. By tak się stało, potrzebne jest wsparcie finansowe.

 

czytaj całość…

Finał akcji Odjazdowe Mikołajki 2018

12 grudnia 2018
czytaj całość

8 grudnia br. w Bibliotece Głównej UKW w ramach akcji charytatywnej „Odjazdowe Mikołajki” odbyła się impreza mikołajkowa dla podopiecznych Fundacji Aktywnej Rehabilitacji - region kujawsko-pomorski. Zajęcia prowadził Michał Słomiński – pracownik FAR-u.

czytaj całość…

Podsumowanie zbiórek świątecznych

21 grudnia 2018
czytaj całość

Grudzień to miesiąc, w którym otwieramy swe serca, bardziej niż zwykle, na potrzeby innych. Tradycyjnie więc na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w przedświątecznym czasie odbyło się kilka zbiórek.

czytaj całość…

Erasmus+ rekrutacja uzupełniająca

01 października 2018

Jeżeli jesteś studentem II lub III roku studiów licencjackich, I lub II roku studiów magisterskich albo studentem studiów doktoranckich, skorzystaj z możliwości, jaką daje Ci wyjazd na studia do zagranicznej uczelni w ramach programu Erasmus+! 

czytaj całość…

UKW wygrywa Akademicki Puchar Polski w Karate

18 grudnia 2018
czytaj całość

16 grudnia w Zalasewie odbył się VIII Akademicki Puchar Polski w Karate. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wysłał na te zawody sześcioosobową reprezentację. Zawody zakończyły się dla naszych reprezentantów olbrzymim sukcesem, gdyż UKW zajął I miejsce w klasyfikacji punktowej jak i w klasyfikacji medalowej spośród 21 uczelni wyższych startujących na tych zawodach.

czytaj całość…

731 listów podczas Maratonu Amnesty International

10 grudnia 2018

W dniach 6-9 grudnia 2018 r. Samorząd Studencki UKW zorganizował Maraton Pisania Listów Amnesty International. Na UKW napisaliśmy 731 listów. W ten prosty sposób staramy się pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.

czytaj całość…

Szczypiorniści z całej Europy przyjadą do Bydgoszczy

19 listopada 2018
czytaj całość

Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn to kolejna wielka impreza, którą w przyszłym roku zorganizuje nasz Uniwersytet oraz AZS UKW Bydgoszcz. Do grodu nad Brdą przyjedzie kilkuset szczypiornistów reprezentujących największe uczelnie Starego Kontynentu.

czytaj całość…

Kolejne nagrody dla UKW na targach Inova-Croatia

19 listopada 2018
czytaj całość

Kolejny sukces pracowników UKW, zdobyli trzy nagrody na targach Inova-Croatia 2018 w Zagrzebiu (Chorwacja): złoty medal; nagrodę Best invention for special needsnagrodę specjalną delegacji Iranu za: 3D printed passive exoskeleton for children with weakness in upper limbs.

czytaj całość…