Aktualności

Dzień Turystyki UKW 2018 - fotorelacja

05 listopada 2018
czytaj całość

Wpisując się w obchody 50-lecia Uczelni 23 października 2018 r. w Instytucie Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się wydarzenie pn. Dzień Turystyki UKW 2018. Motywem przewodnim tegorocznego eventu była Bułgaria i wszystko co z nią związane.

czytaj całość…

IKONA2018 - trwa rejestracja

16 października 2018

W dniach 16-18 listopada 2018 r. w Warszawie odbędzie się drugi ogólnopolski kongres adresowany do młodych naukowców (najzdolniejszych studentów i doktorantów realizujących projekty naukowe oraz do ich opiekunów naukowych).

czytaj całość…

UKW z Polską Nagroda Inteligentnego Rozwoju

22 października 2018

Na uroczystej gali 19. października 2018r. w Sali Rycerskiej Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. odebrał w imieniu Władz i całej Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii "Uczelnia Przyszłości" za współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz rozwój potencjału badawczego i innowacyjnego uczelni w ramach projektów "Bezpieczeństwo łańcucha żywnościowego i żywność spersonalizowana" i "Innowacje społeczne".

czytaj całość…

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy

18 października 2018
czytaj całość

17 października 2018 roku w sali koncertowej Copernicanum odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas wydarzenia odebrano nagrody i gratulacje od włodarzy miasta, wysłuchano recitalu fortepianowego w wykonaniu Jacka Szczepańskiego z Wydziału Edukacji Muzycznej UKW oraz powitano nowego Przewodniczącego Rady Naukow Programowej KUTW, dra Sławomira Łanieckiego. 

czytaj całość…

Międzynarodowa konferencja germanistów

07 listopada 2018

W dniach 18-19 października 2018 roku w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Text- und Diskurswelten in der massenmedialen Kommunikation – Zugänge zur Produktion, Rezeption und Wirkung von multimodalen Textformaten“.

czytaj całość…

Erasmus+ rekrutacja uzupełniająca

01 października 2018

Jeżeli jesteś studentem II lub III roku studiów licencjackich, I lub II roku studiów magisterskich albo studentem studiów doktoranckich, skorzystaj z możliwości, jaką daje Ci wyjazd na studia do zagranicznej uczelni w ramach programu Erasmus+! 

czytaj całość…