Aktualności

Humanistyka 2.0 podczas Poznań Game Arena

22 października 2018
czytaj całość

12-14 października 2018 roku reprezentacja Katedry Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej wzięła udział w niezwykłym dla branży gier wydarzeniu: Poznań Game Arena (PGA). Podczas jesiennego weekendu zaprezentowano osiągnięcia kierunku Humanistyka Drugiej Generacji (specjalność: Badanie i projektowanie gier). 

czytaj całość…

UKW wystartował w Ogólnopolskim Biegu Erasmus+

08 października 2018
czytaj całość

Reprezentacja pracowników UKW zajęła 4. miejsce (na 17 klasyfikowanych zespołów) w Ogólnopolskim Biegu Erasmua+, który przed tygodniem odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W zawodach uczestniczyło 75 reprezentacji szkół wyższych z całej Polski, w tym także uczelniane reprezentacje beneficjentów Erasmusa+ z zagranicy przebywający w ramach programu w Polsce. W kategorii mieszanej, gdzie konkurencja była najsilniejsza, Drużyna Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy zajęła 15. miejsce (na 75 klasyfikowanych). Lokatę tę należy uznać za niemały sukces. W zawodach startowało wielu sportowców na co dzień uprawiający dyscypliny biegowe w klubach oraz w ramach Akademickich Zespołów Sportowych. Biegacze musieli przebiec 8 km w sztafetach.

czytaj całość…

Rusza rekrutacja na wolontariat MŚ U-20 w Polsce!

01 października 2018
czytaj całość

Począwszy od 23 maja 2019 roku, przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane będą na Polskę – gospodarza Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie wesprzeć organizację turnieju, PZPN zaprasza do udziału w Programie Wolontariatu. Elektroniczna rekrutacja ochotników została uruchomiona w poniedziałek 17 września.

czytaj całość…

Biblioteka UKW doceniona w konkursie Lodołamacze

11 września 2018
czytaj całość

Uczelnia stara się zapewnić użytkownikom z różnym rodzajem niepełnosprawności całkowity dostęp do korzystania z zasobów bibliotecznych. Biblioteka UKW nie tylko wspiera osoby z dysfunkcją narządu ruchu, ale również wspomaga osoby z dysfunkcją narządu wzroku oraz słuchu.

 

czytaj całość…

Nagrody Rektora dla pracowników UKW

27 września 2018
czytaj całość

25 września 2018 r. podczas pierwszego posiedzenia Senatu w nowym roku akademickim 2018/2019 wręczono Nagrody Rektora indywidualne, pierwszego stopnia za osiągnięcia naukowe uzyskane w roku 2017.

czytaj całość…

Prof. Stephen Hicks oraz dr hab. Piotr Kostyło, prof. nadzw. w Pik-owej Kawiarence

05 października 2018
czytaj całość

Prof. Stephen Hicks, uznany kanadyjsko-amerykański filozof i naukowiec z Uniwersytetu Rockford, gościł w maju w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wizyta Profesora wzbudziła szerokie zainteresowanie mediów. Zachęcamy więc do wysłuchania audycji Ewy Dąbskiej, gdzie gośćmi PiK-owej kawiarenki byli prof. Stephen Hicks oraz prof. Piotr Kostyło - kierownik Zakładu Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej na UKW.

czytaj całość…

I Kongres Żeglugi Śródlądowej

24 września 2018
czytaj całość

W dniach 19-20 września 2018 roku Centrum Rewitalizacji Dróg Wodnych oraz pracownicy Katedry RDW Instytutu Geografii, uczestniczyli w I Kongresie Żeglugi Śródlądowej w Opolu. Było to pierwsze przedsięwzięcie w naszym kraju promujące żeglugę śródlądową, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich środowisk aktywnie związanych z branżą żeglugową.

czytaj całość…