Aktualności

Bydgoski Festiwal Nauki za nami!

24 maja 2018
czytaj całość

Już po raz dziewiąty bydgoskie uczenie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa zorganizowały Bydgoski Festiwal Nauki, który odbył się w dniach 23-27 maja 2018 r.  

czytaj całość…

Podsumowanie i podziękowanie za akcję Wielka zbiórka książek

29 maja 2018
czytaj całość

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach akcji Fundacji Zaczytani.pl, która już po raz czwarty zorganizowała Wielką Zbiórkę Książek, w tym roku zebrała 457 interesujących pozycji książkowych, w tym 137 egzemplarzy dla najmłodszych odbiorców.

czytaj całość…

UKW na XX Światowej Konferencji Gospodarczej w Toruniu

29 maja 2018
czytaj całość

Reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uczestniczyli w Jubileuszowej XX Światowej Konferencji Gospodarczej w Toruniu, która łączy przedstawicieli polonijnego świata biznesu z całego globu. Stanowi dla nich swego rodzaju platformę dialogu, jest okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów.

czytaj całość…

Medalowy UKW - AMP w Wioślarstwie

21 maja 2018
czytaj całość

19 maja 2018 r. na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie. W typie uniwersytetów UKW był najlepszy, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

czytaj całość…

Pięć medali karateków na AMP

22 maja 2018

Podczas rozgrywanych we Wrocławiu AMP w Karate WKF zawodnicy z naszej uczelni wrócili aż z 5 medalami. W kategorii kumite kobiet -55kg Marta Dzielak po emocjonujących walkach wywalczyła brązowy medal. Zeszłoroczna wicemistrzyni AMP z kategorii +68kg Marzena Zalewska w tym roku również nie zawiodła i zdobyła trzecie miejsce. Ponadto dziewczyny startowały w kumite drużynowym, lecz tam uległy bardzo mocnej drużynie z Politechniki Opolskiej. W klasyfikacji punktowej kobiet typ uczelni uniwersytety UKW zajęło drugie miejsce.

czytaj całość…

Wyróżnienia Academia 2018 dla Wydawnictwa UKW

22 maja 2018

Z warszawskich Targów Książki Akademickiej ACADEMIA 2018 Wydawnictwo UKW przywiozło aż dwa wyróżnienia, za książki: „Mechanika techniczna dla inżynierów” oraz „Studium bezprądowego metalizowania materiałów polimerowych. Miedziowanie polilaktydu”.

czytaj całość…

Złota Setka Pomorza i Kujaw

14 maja 2018
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został partnerem 22. finału „Złotej Setki Pomorza i Kujaw” organizowanej już od ponad dwóch dekad przez Gazetę Pomorską. 

czytaj całość…

Student z pasją: Andrzej Majewski

11 lipca 2018
czytaj całość

Jego pasją jest fotografia i informatyka, ale przede wszystkim jego aktywność w samorządzie studenckim. Andrzej Majewski ma 22 lata, jest studentem trzeciego roku informatyki na UKW  w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Student z pasją: Katarzyna Wardak

02 lipca 2018
czytaj całość

Katarzyna Wardak to nieprzeciętnej urody młoda kobieta, która nigdy nie zwalnia tempa. Jej temperament  daje o sobie znać zarówno na scenie, jak i w życiu. Jej największą pasją, a zarazem sposobem na życie, jest muzyka. 

czytaj całość…