Aktualności

Szczypiorniści z całej Europy przyjadą do Bydgoszczy

19 listopada 2018
czytaj całość

Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn to kolejna wielka impreza, którą w przyszłym roku zorganizuje nasz Uniwersytet oraz AZS UKW Bydgoszcz. Do grodu nad Brdą przyjedzie kilkuset szczypiornistów reprezentujących największe uczelnie Starego Kontynentu.

czytaj całość…

Kolejne nagrody dla UKW na targach Inova-Croatia

19 listopada 2018
czytaj całość

Kolejny sukces pracowników UKW, zdobyli trzy nagrody na targach Inova-Croatia 2018 w Zagrzebiu (Chorwacja): złoty medal; nagrodę Best invention for special needsnagrodę specjalną delegacji Iranu za: 3D printed passive exoskeleton for children with weakness in upper limbs.

czytaj całość…

Medale dla UKW na targach w Norymberdze

05 listopada 2018
czytaj całość

Realizacja strategii rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w obszarze innowacyjności i komercjalizacji wyników badań naukowych przyniosła kolejne owoce w postaci medali na International Trade Fair „Ideas - Inventions - New Products” iENA 2018. 

czytaj całość…

Infrastruktura UKW wczoraj i dziś

27 czerwca 2018
czytaj całość

W 2019 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, jako Uczelnia będąca spadkobiercą swoich poprzedniczek: WSN, WSP, AB obchodzić będzie jubileusz 50-lecia. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przez lata swojej działalności i rosnących potrzeb musiał powiększać swoje zasoby lokalowe, na przestrzeni lat ta baza jest modernizowana i unowocześniana, warto zobaczyć jak się zmieniała.

 

 

czytaj całość…

BKG Braille UKW Bydgoszcz wicemistrzem Polski juniorów

19 listopada 2018
czytaj całość

W dniach 15-18.11. 2018 r. w Wiśle zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów i Kobiet w Goalball. Reprezentacja BKG Braille UKW Bydgoszcz jest na tyle silna, że wystawiła dwa zespoły. Dodatkowo jedna z dziewczyn trenujących w bydgoskim klubie dołączyła do drużyny kobiet z Wrocławia.

 

czytaj całość…