JĘZYK – BIZNES – MEDIA - konferencja

Komisja Językoznawcza Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej, Instytutem Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej oraz Katedrą Filologii Germańskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt.

JĘZYK – BIZNES – MEDIA.

Konferencja odbędzie się w dniach 20 – 21 października 2008 roku w Instytucie Filologii Polskiej UKW w Bydgoszczy.

Zaproponowana przez nas tematyka dotyczy różnorodnych relacji między językiem, biznesem i mediami. Są to zagadnienia poruszane we współczesnych badaniach lingwistycznych, ale cenne będą również analizy diachroniczne. W szczególności interesować nas będzie: komunikacja biznesowa i jej odmiany,  słownictwo ekonomiczne (np. bankowe, handlowe) i jego uwarunkowania językowo-stylistyczne, odbiór społeczny języka biznesu, problemy lingwistyki stosowanej (np. przekłady, specyfika pracy tłumacza), strategie medialne, kampanie reklamowe (komercyjne i społeczne), język kampanii politycznych i jego skuteczność, język internetu, prasy, radia, telewizji, nowe gatunki wypowiedzi, problemy normatywne, etyka słowa, edukacyjne aspekty komunikacji medialnej (programy szkolne, dydaktyka akademicka),  nazewnictwo (np. firm, produktów).

Szczegóły oraz karta zgłoszeniowa w załączniku