Mamy Akademickiego Mistrza Polski w biegach przełajowych!

W dniu 12.04.2008 w Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski  w biegach przełajowych we wszystkich typach uczelni.

• Mężczyźni – 5 km
  • Kobiety –  2,5 km

W grupie mężczyzn Akademickim Mistrzem Polski został Błażej Brzeziński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zdecydowanie wyprzedzając rywali. Trenerem Błażeja jest p. Grzegorz Stafanko.

W punktacji drużynowej UKW w grupie Uniwersytetów zajął IV miejsce w składzie:

1. Błażej Brzeziński
  2. Błażej Stankiewicz
  3. Wojciech Gdaniec
  4. Wojciech Nagaj
  5. Łukasz Bartczak
  6. Tomasz Radtke
  7. Waldemar Kamiński

Drużyna mężczyzn Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w biegach przełajowych w typach „Akademie” na 15 startujących uczelni zajęła drugie miejsce. W punktacji generalnej na 60 startujących zespołów uplasowali się na wysokim 8 miejscu.

Skład drużyny:

• Chylewski Bartosz
  • Kośmieja Marcin
  • Lewandowski Krzysztof
  • Łudzik Piotr
  • Marcinkowski Dawid
  • Skóra Maciej
  • Sułkowski Jarosław
  • Wojdon Jakub
  • Trenerem drużyny jest mgr Danuta Sobiś

Drużyna kobiet Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w biegach przełajowych w typach „Akademie” zajęła 7 miejsce. W punktacji generalnej uplasowała się na 27 miejscu.
Skład drużyny to: Borys Dorota, Jakubiak Natalia, Kozielec Katarzyna, Ludwikowska Emilia, Muszyńska Aleksandra, Wolnicka Magdalena.
Trenerem drużyny jest mgr Waldemar Zimniak.