Święto naszego Uniwersytetu, było uroczyście i wyjątkowo

Tegoroczne święto uczelni miało wyjątkowy charakter, szczególnie ze względu na osobę wyróżnionego tytułem doktora honoris causa arcybiskupa Henryka Muszyńskiego oraz przybyłych na uroczystość gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Doradca Prezydenta RP – p. Jan Krzysztof Ardanowski, Władysław Bartoszewski jako przedstawiciel kancelarii premiera, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Rafał Bruski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Rady Miasta Dorota Jakuta, Prezydent Miasta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz, Prymas Polski Ksiądz Kardynał Józef Glemp. W tym roku święto uczelni było szczególne, bo i osoba wyróżnionego doktoratem honoris causa jest wyjątkowa. Wyróżniono Metropolitę Gnieźnieńskiego jako jednego z najznakomitszych obywateli naszego regionu i wybitnego męża stanu. Zaangażowanie arcybiskupa Henryka Muszyńskiego w sprawy Kościoła powszechnego i lokalnego ma istotny wydźwięk społeczny. Z jednej strony zapewnia Mu miejsce wśród mężów stanu polityki proeuropejskiej, z drugiej – osoby działającej dla dobra naszego miasta i naszego środowiska akademickiego.

Święto uczelni to świetna okazja do podsumowań, mamy powody do dumy, o czym świadczą liczne promocje doktorskie, nie zapominamy jednak o kwestiach wymagających poprawy, jak rozwój infrastruktury.
Była to uroczystość szczególna dla osób, które uroczyście odebrały tytuły doktora, doktora habilitowanego i profesora.

Na Wydziale Humanistycznym stopień doktora uzyskali:

• dr Wiesław Czechowski (w zakresie językoznawstwa)
  • dr Agnieszka Gołębiowska-Suchorska (w zakresie literaturoznawstwa)
  • dr Mirosław Gołuński (w zakresie literaturoznawstwa)
  • dr Nina Kassan(w zakresie historii) - ks. prof. dr hab. Michał Grzybowski
  • dr Łukasz Nadolski (w zakresie historii)
  • dr Justyna Urban-Puszkarska(w zakresie literaturoznawstwa)
  • dr Magdalena Wilczek-Karczewska (w zakresie historii)
  • dr Danuta Wróbel-Sawosz (w zakresie historii)
  • dr Agnieszka Witczak (w zakresie historii)
  • dr Joanna Olejniczak (w zakresie historii)

Na Wydziale Pedagogiki i Psychologii stopień doktora uzyskali: