Podpisanie pre-umów projektów kluczowych RPO

2 lipca 2008 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano kolejne  pre-umowy projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Podpisano dziewięć pre-umów, wśród których znalazły się dwa projekty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

• Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzyma dofinansowanie  na kwotę 5 mln euro;
  • Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - 10 mln euro.

Podpisy pod pre-umowami złożyli przedstawiciele Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz naszego Uniwersytetu. Województwo reprezentowane było przez marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Edwarda Hartwicha, Uniwersytet reprezentowali JM Rektor prof. dr hab. inż. Józef Kubik i kwestor Beata Witt.