Uroczyste obchody 10-lecia UKW

Uroczyste obchody 10-lecia UKW

Już tylko dni dzielą nas od obchodów 10-lecia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Główne uroczystości przewidziano w dniach 16-18 października br.

21 kwietnia 2005 to historyczna data nie tylko dla naszej uczelni, ale całego miasta i regionu. W tym dniu Sejm RP przyjął ustawę o powołaniu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nowa uczelnia, zrodzona na bazie swoich poprzedniczek – Wyższej Szkoły Nauczycielskiej, Wyższej Szkole Pedagogicznej i Akademii Bydgoskiej pozwoliła na włączenie Bydgoszczy do elitarnego grona miast uniwersyteckich. Pierwsi studenci UKW rozpoczęli swoją edukację w październiku 2005 roku.

Jubileusz 10-lecia UKW jest okazją do podsumowania tych osiągnieć, czasem wspomnień i dobrej zabawy. Obchody tego święta rozpoczniemy w piątek, 16 października uroczystą inauguracją nowego roku akademickiego, która odbędzie się o godz. 12 w sali koncertowej Copernicanum. Natomiast o godz. 18 rozpocznie się gala obchodów 10-lecia. Zostaną na niej wręczone nagrody dla Absolwenta Uczelni, Absolwenta 10-lecia, Wykładowcy w kategorii „Naj” oraz mola książkowego. Galę uświetni koncert Stanisława Soyki. Studentów i absolwentów UKW, którzy chcą otrzymać bezpłatne zaproszenie na tę uroczystość, zachęcamy do udziału w naszym konkursie.

Dzień później, w samo południe zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na odsłonięcie rzeźby „Lato”. Została ona odtworzona przez prof. Stanisława Radwańskiego dzięki pomocy Fundacji Take Care. Tym samym po 20 latach przerwy Cztery Pory Roku ponownie będą zdobiły naszą zieloną wyspę w centrum Bydgoszczy. Po odsłonięciu rzeźby zapraszamy na okolicznościowe spotkanie przy muzyce do odrestaurowanego atrium głównego kampusu UKW.

Obchody 10-lecia zakończy koncert w Operze Nova, który jest jednocześnie inauguracją 13. Bydgoszcz Jazz Festivalu. Wystąpią Billy Cobham Band oraz Ondrej Havelka & Melody Makers. Bilety można nabywać w klubie ElJazz, Operze Nova oraz Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Zapraszamy serdecznie studentów, absolwentów, pracowników i przyjaciół naszego Uniwersytetu do udziału w obchodach 10-lecia UKW.