Nowa książka prof. Widawskiego o slangu afroamerykańskim

Nakładem wydawnictwa Cambridge University Press ukazała się książka African American Slang: A Linguistic Description prof. dr hab. Macieja Widawskiego, wykładowcy UKW, czołowego polskiego językoznawcy zajmującego się odmianami angielszczyzny.

Jest to pierwsza na świecie monografia poświęcona potocznej angielszczyźnie afroamerykańskiej; zawiera obszerny jej opis ilustrowany kilkoma tysiącami przykładów z filmów, gazet, seriali i wywiadów, zgromadzonych podczas badań terenowych w USA.

Cambridge University Press to najstarsze wydawnictwo akademickie na świecie, a Profesor Widawski dołączył do wąskiego grona polskich naukowców, których książki wydało to prestiżowe wydawnictwo. Autorowi serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji można znaleźć na stronie Cambridge University Press: www.cambridge.org/pl