Otwarty bieg Mila Kazimierzowska

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, prof. zw. dr hab. Jacek Woźny, Prezes Zarządu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, Andrzej Półgrabski oraz Dyrektor II Oddziału Banku PeKaO S.A. w Bydgoszczy, Teresa Opoka serdecznie zapraszają wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w II Otwartym Biegu UKW MILA KAZIMIERZOWSKA im. Janka Zmudzińskiego. Biegi w różnych kategoriach wiekowych, w tym rangi Mistrzostw Akademickich, odbędą się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku. Start od godziny 10.00 przy biurowcu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, Bydgoszcz, ul. Bydgoskich Przemysłowców 6.

Wpisowe uczestników Biegu przekazane zostanie na cel charytatywny.

Więcej szczegółów:

O PATRONIE

Za patrona Otwartego Biegu UKW „Mila Kazimierzowska” przyjęliśmy zasłużoną dla naszej Uczelni postać Mgra Jana Zmudzińskiego, wieloletniego pracownika Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Akademii Bydgoskiej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ten wybitny pedagog, działacz sportowy, wychowawca wielu utalentowanych i utytułowanych sportowców bydgoskich urodził się 26 września 1943 roku w Czernikówku. Ukończył Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w  Poznaniu. W latach 1970–2012 zawodowo związany był z obecnym UKW w Bydgoszczy. Nauczyciel akademicki, propagator sportu, trener lekkiej atletyki, założyciel AZS w Bydgoszczy wychował wielu wybitnych sportowców, którzy zajmowali czołowe miejsca w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce i biegach przełajowych. Blisko współpracował z BKS „Polonia” i Budowlanym Klubem Sportowym. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i trenerskiej był wielokrotnie nagradzany, odznaczany zarówno przez rektorów uczelni, jak i władze miejskie, wojewódzkie i stołeczne. Między innymi otrzymał trzy nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Sport, a szczególnie bieganie było jego wielką pasją. Jan Zmudziński zmarł 6 kwietnia 2012 roku.