Kolejne nagrody dla naukowców UKW

Wynalazki naszych pracowników po raz kolejny zostały docenione. Na targach Invent Arena w Třinec (Czechy) odbywających się w dniach 20-22 czerwca 2018 r. UKW zdobyło złoty i srebrny medal.

Zespół w składzie: prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw., dr inż. Dariusz Mikołajewski, mgr Zbigniew Szczepański (wszyscy: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), prof. dr hab. Aleksander Goch, dr Emilia Mikołajewska (wszyscy: Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) - za opracowanie drukowanego w technologii 3D egzoszkieletu pasywnego dla dzieci z osłabieniem sił kończyn górnych egzoszkielet otrzymał złoty medal.

Zespół w składzie: dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. oraz mgr Zbigniew Szczepański (obaj: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) otrzymał srebrny medal za opracowanie światłoutwardzalnych implantów stomatologicznych.

Gratulujemy!