Zapraszamy na spotkanie z wicekonsul Stanów Zjednoczonych

Wydział Humanistyczny UKW organizuje 6 listopada 2018 r. spotkanie wicekonsula Stanów Zjednoczonych Karoliny Orton ze społecznością akademicką naszej Uczelni. Zapraszamy na spotkanie o godz. 10.00 (aula Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych przy ul. ks. J. Poniatowskiego 12).

Celem wizyty jest promocja studenckiej wymiany kulturowej. Podczas wizyty odbędzie się prelekcja konsula dotycząca możliwości wyjazdów wakacyjnych oraz studiowania w USA.

Karolina Orton jest wicekonsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel.
Pani Konsul pracowała w Nigrze, Macedonii i w Iraku, gdzie była koordynatorem programu dla uchodźców. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym była konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton ukończyła historię współczesną na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu. Urodziła się w Polsce, ale dorastała we Francji i mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.

Zapraszamy na spotkanie!