Koncert Dyplomantów w Filharmonii Pomorskiej

W piątek 17 maja 2019 r. o godz. 19.00 zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na Koncert dyplomantów Akademii Muzycznej.

Wystąpią:

• Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
  • Jakub Chrenowicz - dyrygent
  • Marcin Kuczer - prowadzenie

Repertuar:

• Robert Schumann (1810-1856) - Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129
    Mikołaj Wojciechowski - wiolonczela
  • Stanisław Moniuszko (1819-1872) - aria Jontka z opery Halka
    Rafał Polek - tenor
  • Béla Bartók (1881-1945) - III Koncert fortepianowy
    Paweł Popko - fortepian

Opis koncertu: filharmonia.bydgposzcz.pl

Od 2006 najzdolniejszym spośród studentów roku dyplomowego Akademia Muzyczna stworzyła możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas koncertów dyplomantów z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej, co było powrotem do ubiegłowiecznej tradycji koncertów filharmonicznych. Koncerty te wzbudzają zainteresowanie melomanów i są żywo komentowanymi w środowisku muzycznym Bydgoszczy.

Filharmonia zawsze szeroko otwarta i życzliwa dla młodych, utalentowanych ludzi i ponownie gościć będzie wyróżnionych absolwentów naszej Uczelni. Zwieńczeniem ich 17-letniej edukacji będzie dyplom z tytułem magistra sztuki. Koncert poprowadzi Jakub Chrenowicz - kunszt dyrygencki tego młodego artysty bydgoscy melomani mieli okazję już wielokrotnie podziwiać.

Zapraszamy!