Medale karateków UKW na MP

15 czerwca 2019 r. w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. Zawody zostały zorganizowane przez Polską Unię Karate, Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Stowarzyszenie Sportowe YAMABUSHI. Bardzo dobry występ na tym turnieju zanotowali studenci UKW.

Mariusz Migdalski, student II roku MU Wychowania Fizycznego, wywalczył indywidualnie II miejsce w kumite mężczyzn +84kg. W tej samej kategorii dobry występ zaliczył Maciej Dolata, student I roku Psychologii, który stanął na najniższym stopniu podium.

Na zakończenie turnieju wraz z kolegami drużyny Bushido Bydgoszcz Mariusz i Maciej wywalczyli złoty medal w kumite drużynowym.

Następny turniej już na przełomie lipca i sierpnia w Chorwacji, gdzie Mariusz Migdalski będzie reprezentował Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na Akademickich Mistrzostwach Europy w Chorwacji.