Prof. Rafał Zimny ekspertem w nowym programie TVP3 Bydgoszcz

„Języczek u wagi” – to nowy program emitowany przez bydgoski oddział TVP3, którego pierwszy odcinek będzie można zobaczyć we wtorek, 15 października o godz. 18:20. Ekspertem w tym programie będzie naukowiec z Wydziału Językoznawstwa UKW.

Pomarańcz czy pomarańcza? Wziąć czy wziąść? Właśnie takimi problemami z poprawnością językową, ale też i tymi wynikającymi ze zmieniającego się świata zajmie się nowy program przygotowany przez TVP3 Bydgoszcz. Autorka programu, Karolina Ratajczak wraz z dr. hab. Rafałem Zimnym, prof. uczelni będą odkrywać przed widzami zawiłości naszego języka. Prof. Zimny jest językoznawcą, członkiem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Program będzie emitowany na kanale TVP3 Bydgoszcz we wtorki o godz. 18:20. Zapraszamy na premierowy odcinek już 15 października. Zobacz zapowiedź na stronie TVP.