Wybory Rektora UKW

20 maja możemy poznać nazwisko Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kadencję 2020 – 2024. Dla elektorów to już ostatnie dni na podjęcie decyzji, na którego kandydata oddadzą głos.

Wybory Rektora UKW pierwotnie miały odbyć się 24 marca, ale tak się nie stało z powodu wybuchu pandemii COVID-2019 i zawieszeniu czynności wyborczych. Komisja Wyborcza wznowiła prace i przygotowała wybory w nowej formie. Przypomnijmy, że na stanowisko Rektora kandydują:

Jeszcze przed wyborami, 15 maja odbędzie się debata przedwyborcza online na kanale YouTube UKW, w czasie której wszyscy członkowie społeczności UKW będą mogli zadawać pytania.

Natomiast wybory Rektora odbędą się 19 maja w godz. 8:00 - 18:00 za pośrednictwem systemu USOSweb. Rektora UKW na kadencję 2020 - 2024 wskaże 120 elektorów wybranych wcześniej spośród pracowników i studentów UKW. Każdy z elektorów otrzymał już instrukcję głosowania.

Na tym nie koniec wyborów w tym roku akademickim. W czerwcu zaplanowano bowiem wybory do Senatu i rad dziedzin (pełny harmonogram).