Panel online - Granty przedwdrożeniowe - możliwości, doświadczenia i perspektywy Panel online - Granty przedwdrożeniowe - możliwości, doświadczenia i perspektywy

Panel online - Granty przedwdrożeniowe - możliwości, doświadczenia i perspektywy

20 maja dr inż. Dariusz Mikołajewski prof. uczelni, dyrektor Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW, przeprowadzi na Skype panel online "Granty przedwdrożeniowe - możliwości, doświadczenia i perspektywy" w trzech turach:

  • o godz. 10.00 - dla przedstawicieli nauk ścisłych i technicznych,
  • o godz. 11.00 - dla przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych,
  • o godz. 12.00 - dla przedstawicieli pozostałych nauk.

Program panelu:

  1. Cele badań przedwrożeniowych.
  2. Mechanizm pozyskiwania i wydatowania środków.
  3. Dotychczasowe doświadczenia z II+ oraz II 2.0.
  4. Plany związane z II 4.0.
  5. Pytania.

Zapraszamy zainteresowanych pracowników UKW do udziału w panelu - ma on na celu aktywizację kolejnych zespołów mogących realizować granty przedwdrożeniowe w kolejnej edycji programu Inkubator Innowacyjności. Dotychczas w UKW zrealizowano 18 grantów przedwdrożeniowych. Zgodnie z przyjętą na UKW strategią innowacyjności i komercjalizacji wyników badań naukowych granty przedwdrożeniowe stanowią pierwszy, wczesny etap rozwoju wynalazków od koncepcji poprzez prototypy laboratoryjne aż po (w części przypadków) prototypy sprawdzone w warunkach operacyjnych (środowisku normalnej eksploatacji docelowego produktu). Granty przedwdrożeniowe stanowią również narzędzie szkolenia  integracji zespołów badawczych, mogących się ubiegać o większe projekty: vouchery, bony na innowację czy projekty 1.1.1 (Szybka ścieżka). Udział w grancie przedwdrożeniowym może zatem stanowić ważny krok w stronę samodzielnego kierowana zespołem badawczym, ucząc pisania wniosku, planowanie budżetu, realizacji planu rzeczowo-finansowego i wskaźników, jak również raportowania i rozliczania grantu po nadzorem doświadczonych pracowników CTTI UKW.