Prof. Jakub Lipski nominowany do Nagrody Naukowej "Polityki"

20 października poznamy laureatów Nagród Naukowych „Polityki”. Wśród nominowanych naukowców znalazł się dr hab. Jakub Lipski, prof. uczelni z Wydziału Literaturoznawstwa UKW.

Fundacja Tygodnika POLITYKA od 2001 roku prowadzi program stypendialny skierowany do młodych naukowców „Zostańcie z nami!” – od 2011 pod nazwą Nagrody Naukowe POLITYKI. - Poprzez akcję prowadzoną na łamach tygodnika „Polityka" promujemy wartościowy wzór kariery na przekór popkulturowym trendom, akcentując intelekt, pracowitość i nietuzinkowość – czytamy w informacji o programie.

W tym roku do Nagród Naukowych nominowanych jest 15 naukowców w pięciu dziedzinach nauki. W tym gronie znalazł się dr hab. Jakub Lipski, prof. uczelni z Wydziału Literaturoznawstwa UKW. To szansa na kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tego naukowca, w tym roku akademickim otrzymał również stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji na stronie polityka.pl.