7 medali UKW na AMP w Karate Olimpijskim WKF 7 medali UKW na AMP w Karate Olimpijskim WKF

7 medali UKW na AMP w Karate Olimpijskim WKF

3 października we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim WKF. Swoją 5-osobową reprezentację wystawił na te zawody Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Po wielu emocjonujących walkach zawodnicy i zawodniczki UKW zdobyli 7 medali.

W walkach indywidualnych wszyscy karatecy UKW znaleźli się na podium. Najlepiej zaprezentowała się Marta Dzielak, która wywalczyła 1. miejsce w kategorii kumite -55kg. W najlżejszej wadze kobiet -50kg, Bohdana Kovaliuk zdobyła 2. miejsce. Taką samą lokatę wywalczyła Marzena Zalewska w kategorii +68kg. 

Reprezentacja męska - Maciej Dolata i Mateusz Kaptur, walczyli w wadze powyżej 84kg i zdobyli odpowiednio 2. i 3. miejsce. Obaj przegrali jedynie z najlepszym obecnie zawodnikiem w tej kategorii wagowej w Polsce Maciejem Gębką z Politechniki Wrocławskiej.

W walkach drużynowych świetnie spisały się dziewczyny. Pokonały one reprezentacje Uniwersytetu Jagiellońskiego i gospodarzy Uniwersytetu Przyrodniczego. Dopiero w finale uległy Politechnice Łódzkiej, która w swoim składzie ma takie gwiazdy jak aktualna mistrzyni świata Dorota Banaszczyk czy wielokrotna mistrzyni Polski Kinga Harast. 

Mężczyźni również nie zawiedli w kumite drużynowym i uplasowali się ostatecznie na trzecim miejscu.

Trenerem drużyny karate UKW jest Mariusz Migdalski.  

Serdecznie gratulujemy!