Medale dla UKW na Akademickich Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie 2020 Medale dla UKW na Akademickich Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie 2020

Medale dla UKW na Akademickich Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie 2020

3.10.2020 na bydgoskim Torze Regatowym w Brdyujściu odbyły się, przełożone z powodu pandemii, finały Akademickich Mistrzostw Polski w Wioślarstwie. Organizatorem wydarzenia był KU AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podczas zawodów świetnie spisali się reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Nasi studenci dzięki zdobytym medalom uzyskali 46 punktów. Z tej przyczyny UKW uplasował się na trzeciej pozycji w punktacji generalnej, tracąc do zwycięzcy zaledwie jeden punkt. Zawody zwyciężyła Akademia Morska w Szczecinie (47 punktów), drugie miejsce zajął zaś Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który zdobył identyczną ilość punktów co zwycięska uczelnia (o kolejności zadecydował bilans zdobytych medali). 

Złote medale dla UKW zdobyli:

  • Paulina Chrzanowska i Małgorzata Strybel w dwójce podwójnej kobiet,

  • Klaudia Pankratiew w jedynce kobiet.

Srebrny medal dla UKW po bardzo wyrównanej walce wywalczyła nasza ósemka kobiet:

  • Oliwia Kania, Paulina Chrzanowska, Małgorzata Strybel, Klaudia Pankratiew, Wiktoria Łukasiewicz,  Magdalena Baszyńska, Emilia Leszczyńska-Pilut, Eliza Skornia i Julia Nowak.

Niewiele zabrakło Dawidowi Wachowiczowi do zdobycia brązowego medalu w najliczniej obsadzonej konkurencji (18 osad) – jedynce mężczyzn, który w wyścigu finałowym nieznacznie ulegając reprezentantowi AWF Warszawa, zajął czwarte miejsce.

Nasze studentki i studenci na co dzień trenują przede wszystkim w bydgoskich klubach wioślarskich: RTW Lotto Bydgostii oraz w Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim. Trenerem i opiekunem naszych uniwersyteckich wioślarek i wioślarzy jest Lech Olszewski.

Gratulujemy sukcesów!