Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 odbędzie się we wtorek, 13 października o godz. 12:00. Wydarzenie, ze względu na sytuację epidemiologiczną, będzie miało charakter kameralny. Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji online, która odbędzie się na kanale Youtube UKW oraz na stronie głównej.

Wykład inauguracyjny „O mechanice Newtona, Einsteina i kwantach” wygłosi Rektor UKW w latach 2006 – 2012, prof. dr hab. inż. Józef Kubik. Inaugurację uświetni oprawa muzyczna w wykonaniu Chóru Akademickiego pod batutą dyr. Tomasza Kotwicy.

Program uroczystości:

• Hymn państwowy,
  • Wystąpienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. Jacka Woźnego,
  • Gaudemater Polonia,
  • Immatrykulacja studentów i doktorantów,
  • Wystąpienie przedstawiecieli Samorzadu Studenckiego oraz Samorzadu Doktorantów UKW,
  • Gaudeamus Igitur,
  • Wykład inauguracyjny prof. dr. hab. inż. Józefa Kubika „O mechanice Newtona, Einsteina i kwantach”.

Przed uroczystością władze rektorskie UKW złożą kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Uroczystość inauguracji poprzedzona zostanie Mszą Świętą w Bazylice św. Wincentego á Paulo w dniu 11 października 2020 r. o godz. 13.00.