Sukces wioślarzy z UKW na AMP w Ergometrze Wioślarskim Sukces wioślarzy z UKW na AMP w Ergometrze Wioślarskim

Sukces wioślarzy z UKW na AMP w Ergometrze Wioślarskim

7-8.11.2020 roku na obiektach sportowych Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. Podczas zawodów reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy spisali się znakomicie. Indywidualnie nasi zawodnicy zdobyli bowiem w sumie aż 10 medali AMP.

Studentki UKW (Paulina Chrzanowska, Izabela Gałek, Małgorzata Strybel i Oliwia Kania) zwyciężyły i zdobyły złoty medal w klasyfikacji drużynowej generalnej i w klasyfikacji uniwersytetów.

Do niecodziennej sytuacji doszło w konkurencji kobiet (waga otwarta), w której to wszystkie miejsca na podium zwycięskim zajęły uczelniane reprezentantki. Złoty medal zdobyła bowiem Paulina Chrzanowska, srebrny – Izabela Gałek, a brązowy Małgorzata Strybel (zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i uniwersyteckiej).

Bardzo dobrze spisali się także nasi wioślarze. Srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty w klasyfikacji uniwersyteckiej zdobył w kategorii lekkiej Dawid Wachowicz, w klasyfikacji uniwersyteckiej zaś srebrny medal wywalczył Artur Zalewski. W kategorii open również w klasyfikacji uniwersyteckiej srebrny medal zdobył Paweł Paduch.

Nasze akademickie wioślarki i wioślarze na co dzień trenują w Regionalnym Towarzystwie Wioślarskim LOTTO BYDGOSTIA, stąd serdeczne podziękowania i gratulacje składamy trenerom i działaczom tego klubu. Trenerem i opiekunem zawodników z ramienia UKW jest Lech Olszewski.