Studenci UKW przygotowują Szlachetną Paczkę

Studenci Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW włączają się w akcję Szlachetna Paczka. Głównym adresatem pomocy jest 86-letnia pani Helena z Sępólna Krajeńskiego.

Szlachetna Paczka rokrocznie trafia do wielu polskich rodzin, które chociaż w okresie świątecznym mogą liczyć na pomoc dobrych ludzi. Studenci UKW działający w organizacji Milion Ludzi Wyobraźni w tym roku organizują zbiórkę dla 86-latki z Sępólna Krajeńskiego. Pani Helena po śmierci męża ma problemy z utrzymaniem się, ze względu na niską emeryturę. Jej wymagania nie są wygórowane, ponieważ na liście potrzeb znajdują się nawet… ciepłe kapcie.

- Pani Helena, która pomimo podeszłego wieku i skrajnej biedy, jest wciąż niesamowicie pogodnym i radosnym człowiekiem. Chcielibyśmy pozwolić jej, aby te zbliżające się święta przeżyła w spokoju, dostatku i cieple. Pani Helenie brakuje podstawowych przedmiotów życia codziennego, które w zimie zdają się być niezbędne - kapcie, ciepła pościel, ogrzewanie, możliwość zjedzenia ciepłego rozgrzewającego posiłku – mówią studenci WNoPiA.

Ze względu na pandemię zbiórka jest utrudniona. Szczegółowych informacji o sposobie przekazania darów i funduszy udziela opiekun organizacji, dr Małgorzata Sikora-Gaca pod adresem e-mail: msikoragaca@ukw.edu.pl. Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tej Szlachetnej Paczki!

Więcej informacji znajduje się na stronie Szlachetnej Paczki.