Koncert online Koncert online

Koncert online "Zdarzyło się w Bydgoszczy"

11 grudnia 2020 roku o godzinie 19:00 odbędzie się koncert online (Facebook MCK, UKW i WEM UKW) "Zdarzyło się w Bydgoszczy..." będący sentymentalną podróżą po międzywojennej Bydgoszczy, ukazujący jej niebywały czar, a także koegzystencję trzech kultur. Artyści zaprezentują niezapomniane melodie będące kwintesencją tamtego czasu, a wszystko to na tle unikatowych starych fotografii.

W koncercie zaśpiewają absolwenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW:

• Małgorzata Werachowska,
  • Zuzanna Wiśniewska,
  • Małgorzata Żurańska-Wilkowska,
  • Szymon Górski.

Wokalistom będzie towarzyszyć zespół pod kierownictwem Bartłomieja Weznera w składzie:

• Mateusz Szwankowski (klarnet),
  • Natan Kosętka (skrzypce, cajon),
  • Paweł Tomaszewski (gitara, banjo),
  • Maciej Młóciński (kontrabas).

Scenariusz i reżyseria: dr hab Katarzyna Matuszak, prof. uczelni
Opracowanie graficzne: Chriss Addams

Koncert współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy w ramach projektu "Bydgoszcz jest Polska 1920"
Link do wydarzenia: facebook.com
Fotografia: Dominika Król.
Od lewej: Maciej Młóciński (kontrabas), Bartłomiej Wezner (kierownictwo muzyczne, fortepian), Małgorzata Żurańska-Wilkowska (śpiew), Paweł Tomaszewski (gitara, banjo), Zuzanna Wiśniewska (śpiew), Natan Kosętka (skrzypce, cajon), dr hab. Katarzyna Matuszak prof. uczelni (scenariusz i reżyseria), Mateusz Szwankowski (klarnet), Małgorzata Werachowska (śpiew), Szymon Górski (śpiew).