Zmarł dr hab. Jan Waskan, prof. uczelni

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego naukowca naszego Uniwersytetu, dr. hab. Jana Waskana, prof. uczelni z Wydziału Nauk o Polityce i Administracji.

Dr hab. Jan Waskan, prof. uczelni ukończył studia magisterskie w 1975 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat w dziedzinie nauk humanistycznych ukończył w 1990 roku na UMK w Toruniu, a stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2008 roku na UMCS w Lublinie. Z naszą uczelnią był związany zawodowo od 1996 roku. W latach 2009 – 2019 pełnił funkcję Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych UKW. Ostatnio pracował w Katedrze Myśli Politycznej i Ruchów Społecznych Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW.

Prof. Jan Waskan zmarł w wieku 68 lat. Cześć Jego Pamięci!

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę, 19 grudnia 2020 roku o godz. 11.15 pożegnaniem Zmarłego w kaplicy przy kościele p.w. Chrystusa Króla. O godz. 12.00 nastąpi wyprowadzenie i przejazd do kościoła Garnizonowego (p.w. Św. Katarzyny), gdzie zostanie odprawiona Msza Święta żałobna. Po Mszy Świętej ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym nr 2 przy ul. Grudziądzkiej (naprzeciw Spomaszu).