Szczepienia przeciwko Covid-19 dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelni

Szanowni Państwo,

od poniedziałku, 15 lutego br. rozpoczynają się w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego zapisy na szczepienia nauczycieli akademickich, dla których nasza Uczelnia jest podstawowym miejscem pracy i innych osób prowadzących zajęcia dydaktyczne.

Na szczepienie mogą zapisać się osoby urodzone od 1 stycznia 1956 r. do 31 grudnia 2003 r.

Osoby przebywające na długotrwałych zwolnieniach chorobowych decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki nie będą mogły teraz zapisać się na szczepienie.

Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów nauczycielom poniżej 65. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca.

Chętni nauczyciele akademiccy i inne osoby do 65 roku życia prowadzące zajęcia mogą zapisywać się poprzez aktywny link: www.ankieter.ukw.edu.pl  w terminie od 15 lutego br. od godz. 11.00 do końca dnia 16 lutego br. (do 23.59). Zapisując się należy podać nr telefonu kontaktowego, pod który wybrany przez JM Rektora punkt szczepień będzie kontaktował się z Państwem celem poinformowania o terminie szczepienia. Informacja, jaki będzie to punkt szczepień zostanie przekazana Państwu w następnych komunikatach.

Na podstawie Państwa zgłoszeń poprzez www.ankieter.ukw.edu.pl Uczelnia za pośrednictwem systemu POL-on w terminie do dnia 18 lutego 2021 r. dokona zgłoszenia pracowników zainteresowanych udziałem w szczepieniach (stąd powyższy termin na zapisy – uprzejmie proszę o jego uszanowanie i terminowe zapisy, musimy zweryfikować Państwa deklaracje i wprowadzić je oraz inne dane osobowe do POL-onu – to wymaga czasu i skupienia). System POL-on przekaże listę zgłoszonych pracowników do NFZ, a ten do wybranego punktu szczepienia.

W celach informacyjnych o programie i procedurze szczepień oraz w celu uzyskania odpowiedzi na najczęstsze pytania uprzejmie proszę o zapoznanie się z wiadomościami Ministerstwa Edukacji i Nauki, linki poniżej:

1. Ogólne zasady systemu szczepień dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach
  2. Zgłoszenia nauczycieli akademickich

Przypominamy, że prof. dr hab. Jacek Woźny, JM Rektor UKW, apeluje do społeczności akademickiej o szczepienie się przeciwko koronawirusowi Covid-19.
Zaszczepienie dużej części populacji pomoże nam zwalczyć pandemię i jak najszybciej powrócić do stacjonarnego trybu studiówpowiedział prof. dr hab. Jacek Woźny, JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.