widok na strzykawkę i fiolkę z szczepionką widok na strzykawkę i fiolkę z szczepionką

Rusza II etap szczepień przeciwko COVID 19 dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 roku).

Osoby uprawnione, zgodnie z listą z MEiN, będą miały podawaną szczepionkę firmy AstraZeneca. Pozytywną rekomendację w tej sprawie wydała Rada Medyczna przy premierze – wszystkie osoby od 18. do 69. roku życia mogą być szczepione preparatem AstraZeneca.

Nauczyciele oraz inne osoby prowadzące zajęcia, którzy wcześniej nie skorzystali z rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień.

Chętni mogą zapisywać się poprzez ankietę w terminie od 2 marca br. (wtorek) od godz. 8.00 do dnia 3 marca br. (środa) do godz. 12.00. Zapisując się należy podać nr telefonu kontaktowego , pod który wybrany przez JM Rektora punkt szczepień będzie kontaktował się z Państwem celem poinformowania o terminie szczepienia.

Proszę także o prawidłowe wpisanie podstawowej jednostki organizacyjnej, w której mają Państwo zatrudnienie (wyłącznie nazwa wydziału, instytutu lub jedn. ogólnoucz.). Ostatnio zdarzyły się przypadki wpisywania nieaktualnych już nazw jednostek ze starej struktury organizacyjnej.

Na podstawie Państwa deklaracji poprzez ankietę Uczelnia za pośrednictwem systemu POL-on w terminie do dnia 3 marca 202 1 r . dokona zgłoszenia pracowników zainteresowanych udziałem w szczepieniach (stąd powyższy termin na zapisy - uprzejmie proszę o jego uszanowanie i terminowe zapisy; musimy zweryfikować Państwa deklaracje i wprowadzić je oraz inne dane osobowe do POL-onu - to wymaga czasu i skupienia). System POL-on przekaże listę zgłoszonych pracowników do NFZ, a ten do wybranego punktu szczepienia.

W celach informacyjnych o programie i procedurze szczepień oraz w celu uzyskania odpowiedzi na najczęstsze pytania uprzejmie proszę o zapoznanie się z wiadomościami Ministerstwa Edukacji i Nauki, linki poniżej:

Od 2 marca rusza rejestracja na szczepienia kolejnej grupy nauczycieli

Ogólne zasady systemu szczepień dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach

Zgłaszanie nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach na szczepienia przeciwko COVID-19 za pośrednictwem systemu POL-on

JM Rektor UKW - prof. dr hab. Jacek Woźny zaprasza wszystkie uprawione osoby do zgłaszania się.