Kluczowy mecz szczypiornistów AZS-u

Do końca sezonu II ligi piłki ręcznej pozostały trzy spotkania i najbliższy mecz z Jeziorakiem Iława może okazać się kluczowym dla AZS-u UKW Bydgoszcz. W niedzielę w hali przy ul. Sportowej 2 zmierzą się zespoły o identycznym dorobku punktowym.

Rozgrywki II ligi wracają do gry po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej pogorszeniem się sytuacji epidemiologicznej. Bilans szczypiornistów AZS-u jeszcze w lutym wyglądał o niebo lepiej, ale w kolejnych meczach bydgoszczanie nie zdobyli punktów. Najbardziej dotkliwą była przegrana w akademickich derbach, ale wzmocniony zawodnikami z Grudziądza AZS UMK prezentuje się w drugiej rundzie wyższą formę niż na początku sezonu. Po przegranych pojedynkach z zespołami z Olsztyna, Torunia i Gryfina, AZS spadł w tabeli na przedostatnie, 9. miejsce. Za naszym zespołem, z większą stratą, znajduje się tylko Jedynka Morag.

Podobnie jak zespół AZS-u UKW, 13 punktów i jeden mecz rozegrany więcej ma na swoim koncie Jeziorak Iława. Bilans któregoś z zespołów na pewno się zmieni się w niedzielę, bo AZS zmierzy się w swojej hali właśnie z ITS-em. Zespół Jezioroka w ostatnich spotkaniach również zaliczył przegrane w starciu z AZS-em UMK i Szczypiorniakiem.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 15:00, bez udziału kibiców. Zapraszamy do śledzenia live na fanpage’u AZS-u UKW Bydgoszcz.