Rewitalizacja dróg wodnych – studia z przyszłością

Kierunek studiów – rewitalizacja dróg wodnych –  realizowany w Instytucie Geografii UKW, został wyróżniony Certyfikatem i Znakiem Jakości „Studia z Przyszłością”.

Certyfikat nadawany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC tym kierunkom studiów, których program charakteryzuje się najwyższymi standardami akademickimi.

Dokonując oceny, uwzględniono innowacyjność kierunku oraz jego zgodność z aktualnym zapotrzebowaniem rynku pracy na specjalistów związanych z branżą gospodarki wodnej, w tym rozwojem dróg wodnych. Zwrócono uwagę na: walory studiów o profilu praktycznym, stosowanie innowacyjnych metod kształcenia, bogatą bazę sprzętową, w tym posiadanie własnych jednostek pływających (m/s KAZIMIERZ) wykorzystywanych przez studentów podczas odbywania ćwiczeń terenowych i praktyk. Ponadto, doceniono  liczne sukcesy studentów i absolwentów kierunku oraz pracowników naukowych kształcących studentów na kierunku rewitalizacja dróg wodnych.

Więcej – o jedynym w Europie kierunku studiów – na stronie rekrutacyjnej.