XVIII Tydzień Bibliotek

"Znajdziesz mnie w bibliotece" to hasło XVIII Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2021. W ramach tegorocznej edycji Biblioteki UKW i UMK przygotowały spotkania informujące o opracowanych w ramach projektu zasobach.

12 maja 2021 r., o godz. 11:30 na kanale YouTube UKW  rozpocznie się transmisja dotycząca podsumowania projektu, podczas której zeprezentowane zostaną następujące zdigitalizowane, przez pracowników biblioteki UKW, kolekcje.

Planowane wystąpienia:

• Anna Dąbka-Dreżewska: Zbiory specjalne Biblioteki UKW zdigitalizowane w projekcie "Ucyfrowienie zasobów akademickich regionu kujawsko-pomorskiego dla potrzeb nauki i dydaktyki całego kraju",
  • Barbara Maklakiewicz: "Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą"... Losy żołnierzy AK na Wileńszczyźnie w dokumentach Pracowni Dziedzictwa Kulturowego Kresów Wschodnich.
    - Katarzyna Mrotek: Pasja – Poświęcenie – Bohaterstwo: historie bydgoskich nauczycieli w KPBC.
  • Barbara Łuszczek: "Repozytorium Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego".

Natomiast 17 maja 2021 r., o godz. 10:00 Uniwersytet Mikołaja Kopernika będzie transmitował spotkanie z sali nr 8 przez TV UMK za pośrednictwem kanału YouTube.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie Biblioteki UMK.

Zapraszamy do udziału!