Ignacy Jan Paderewski. Artysta, Demokrata, Polityk - konferencja naukowa

Polski Uniwersytet na Obczyźnie PUNO zaprasza studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz wszystkie osoby zainteresowane do udziału w Międzynarodowej Konferencji pt. „Ignacy Jan Paderewski. Artysta, Demokrata, Polityk. Ojcu Niepodległości w setną rocznicę uchwalenia Konstytucji Marcowej”, która odbędzie się w Londynie.

Organizowana jest w ramach piątej edycji Dni Polskiego Dziedzictwa (Polish Heritage Days 2021, PHD).

Konferencja ma na celu przypomnienie praw i wolności obywatelskich oraz tworzenie wizji odbudowywanego po 123 latach niewoli Państwa Polskiego. Ignacy Jan Paderewski był niezwykłą postacią: pianista, kompozytor, działacz społeczny, mąż stanu, a potem Premier i Minister Spraw Zagranicznych. Odegrał ogromną rolę w kształtowaniu obrazu politycznego Polski międzywojennej.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny.

W ramach konferencji przewidziana jest prezentacja wykładów online wybitnych prelegentów takich jak prof. Kazimierz Braun z Ameryki, prof. Tadeusz Wolsza i prof. Jan Zieliński z Warszawy.

Uczestnicy, którzy chcieliby wziąć udział mogą skorzystać z linku na Zoom i zalogować się w godz. 10.00-18.45 czasu londyńskiego.

Masz pytania? Chętnie odpowiemy na  konferencja_paderewski@puno.ac.uk. Wszelkie informacje znajdują się na stronie konferencji

Organizatorzy: Polski Uniwersytet Na Obczyźnie i Polska Wspólnota w Wielkiej Brytanii.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.