Lekarz w białym fartuchu na tle urządzeń diagnostycznych Lekarz w białym fartuchu na tle urządzeń diagnostycznych

Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej - nowy kierunek studiów

Już od 8 czerwca rusza rekrutacja na studia na rok akademicki 2021/2022. W ofercie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pojawi się nowy, unikatowy kierunek w skali kraju - fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej.

Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej to unikatowy kierunek w skali kraju, powstały na potrzeby Centrum Onkologii. Są to studia dualne prowadzone przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy razem z Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy. W odróżnieniu od kierunku fizyka medyczna, który występuje na różnych uczelniach, program studiów tego kierunku wyróżnia się dużą liczbą zajęć o charakterze praktycznym, a nie wyłącznie teoretycznym, i jest kierunkiem tzw. celowanym.

Więcej informacji o kierunku wraz z listą przedmiotów i zasadami rekrutacji znajduje się na stronie rekrutacyjnej UKW.