Ucyfrowienie zasobów akademickich regionu - konferencja

W piątek 9 lipca o godz. 10:00 rozpocznie się konferencja podsumowująca Projekt POPC "Ucyfrowienie zasobów akademickich regionu kujawsko-pomorskiego dla potrzeb nauki i dydaktyki całego kraju”. Cyfryzacji poddano zbiory kilku instytucji: Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Archiwum UMK, Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, a także Muzeum Oświaty oraz Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego w Bydgoszczy.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną realizowane w ramach projektu prace, a także wybrane ucyfrowione i opublikowane w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej kolekcje. Zachęcamy do obejrzenia transmisji z tego spotkania na kanale YouTube.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie Biblioteki UMK