Insygnia rektora (złoty łańcuch na tle czerwonego płótna) Insygnia rektora (złoty łańcuch na tle czerwonego płótna)

Gaudeamus na naszym Uniwersytecie 12 października!

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 odbędzie się w najbliższy wtorek, 12 października. O godz. 12.00 JM Rektor UKW, Senat oraz studenci i pracownicy oficjalnie rozpoczną nowy rok kształcenia.

Tegoroczna inauguracja będzie miała wyjątkowo uroczysty wymiar. Jej najważniejszym elementem będzie nadanie Doktoratu Honoris Causa prof. dr. hab. Bogdanowi Wojciszke, wybitnemu psychologowi społecznemu z Uniwersytetu SWPS, członkowi rzeczywistemu Polskiej Akademii Nauk.

Ponieważ sytuacja epidemiczna zmusza nas do zawężenia liczby zaproszonych na uroczystość, tym razem prosimy o śledzenie transmisji on-line.

Program uroczystości:

10.30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego

12.00 – uroczystość:

• Hymn państwowy
  • Słowo wstępne i przemówienie inauguracyjne - JM Rektor prof. Jacek Woźny
  • Gaude Mater Polonia
  • Immatrykulacja studentów i doktorantów
  • Gaudeamus igitur
  • Odczytanie Uchwały Senatu UKW w sprawie nadania tytułu doktora honoris causa prof. Bogdanowi Wojciszke - JM Rektor prof. Jacek Woźny
  • Laudacja Promotora – prof. Janusz Trempała
  • Wręczenie dyplomu doktora honoris causa prof. Bogdanowi Wojciszke
  • Wykład inauguracyjny Wieloznaczność ludzkich zachowań – prof. Bogdan Wojciszke
  • Wręczenie dyplomów doktora habilitowanego
  • Wręczenie odznaczeń i wyróżnień pracownikom oraz studentom UKW
  • Wystąpienia okolicznościowe

Msza Święta w intencji pracowników i studentów odbędzie się w dniu 10 października 2021 r. o godz. 13.00 w Bazylice św. Wincentego a Paulo.