Studentki UKW autorkami rozdziałów w monografii

Studentki naszego Uniwersytetu zostały autorkami dwóch rozdziałów w monografii "Młodzi Naukowcy 2.0" powstałej po I Multidyscyplinarnej Międzynarodowej Konferencji Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego.

Natalia Jasińska, Agata Dec, oraz Kanupriy`a Rawat opublikowały dwa artykuły, które uzyskały pozytywne recenzje jako spełniające wymogi naukowe: "Judo pedagogy and the sense of optimism and life satisfaction in the judo society in Poland and India" oraz "Martial arts pedagogy and determinants of quality and life satisfaction of Judo fighters in India".

Oba artykuły poruszają zagadnienia związane z jakością życia społecznego, w połączeniu z pedagogiką sportów walki, w bardzo odległych od siebie zarówno geograficznie, jak i kulturowo regionach świata takich jak Indie i Polska.

Edytor monografii -  Wydawnictwo Fundacji Centrum Badań Socjologicznych w Szczecinie znajduje się na prestiżowej liście Ministerstwa.

Wszystkie studentki prowadziły swoje badania w minionym roku akademickim, korzystając z opieki naukowej dr inż. Ryszard Pujszo w ramach Sekcji Kultury Fizycznej naszego Uniwersytetu.

Gratulujemy sukcesu!