Stosy monet przykryte biretem studenckim. Ciemne tło. Stosy monet przykryte biretem studenckim. Ciemne tło.

Dwa projekty z UKW dofinansowane w ramach programu Doskonała Nauka

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło rozstrzygnięcie konkursu II w ramach programu Doskonała Nauka. Wśród beneficjentów znalazły się dwa projekty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

W ramach modułu „Wsparcie konferencji naukowych” dofinansowanie otrzymały dwa projekty:

• „13 Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Mikotoksyny i pleśnie - aktualne trendy", dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni (kwota dofinansowania: 129 800 PLN).

• „Organizacja i przeprowadzenie Szkoły Letniej przy konferencji międzynarodowej LUMDETR 2021”, prof. dr hab. Yuriy Zorenko, Kierownik Katedry Materiałów Optoelektronicznych Instytutu Fizyki UKW (kwota dofinansowania: 27 610 PLN).

Przedmiotem programu Doskonała Nauka jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Gratulujemy!