Student UKW nominowany na najpopularniejszego sportowca w kategorii Sportowiec bez barier

Kamil Najdrowski, student w okularach ubrany w strój sportowy i kask podczas jazdy na specjalnym rowerze parakolarskim

Do 14 lutego możesz zagłosować na Kamila Najdrowskiego, Prezesa Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UKW. Kamil został nominowany w 61. Plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Warmii i Mazur w kategorii Sportowiec bez barier.

Zachęcamy do głosowania na Kamila! SMS o treści go.spb.14 należy wysłać na numer 7248 (koszt: 2,46 zł brutto).

Kamil Najdrowski urodził się z wrodzoną łamliwością kości, mimo to nie poddał się i teraz odnosi godne podziwu sukcesy sportowe. Choroba Kamila jest groźna i bolesna. Sportowiec z Kurzętnika cierpi też na chorobę Wilsona, która charakteryzuje się nadmiernym odkładaniem miedzi w wątrobie, mózgu i innych tkankach.

Mimo ciężkiej sytuacji zdrowotnej Kamil zainteresował się sportem: najpierw była to motoryzacja, a konkretnie rajdy samochodowe w skali 1:10 tzw. RC. Potem w 2017 roku wziął udział w V Koguciej Dyszce w Kurzętniku. Zawodnik reprezentuje dzisiaj barwy amatorskiej grupy Kurzętnik Biega, do parakolarstwa ostatecznie namówił go Bogdan Król, prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Smok Orneta.

Więcej inforamcji o Kamilu:

Więcej inforamcji o Plebiscycie "Sportowiec bez Barier":