Międzynarodowa Konferencja Sinologists in Bydgoszcz: The 1st International Conference on Chinese Languages, Literature, and Culture (SinB-2022)

Katedra Językoznawstwa Orientalistycznego Wydziału Językoznawstwa zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową Sinologists in Bydgoszcz: The 1st International Conference on Chinese Languages, Literature, and Culture (SinB-2022), która odbędzie się 13 – 14 maja 2022 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Konferencja odbędzie się online na platformie ZOOM.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń, wskazanie nowych obszarów badawczych, integracja środowiska sinologicznego oraz umożliwienie kontaktu specjalistów obszaru badań sinologicznych z młodymi badaczami oraz studentami zainteresowanymi pogłębieniem wiedzy z zakresu języka i kultury chińskiej.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą:

• Prof. Chinfa Lien – profesor lingwistyki na Narodowym Uniwersytecie Tsing Hua, Tajwan,
  • Dr Zhengdao Ye – profesor w Szkole Literatury, Języka i Lingwistyki na Australijskim Uniwersytecie Narodowym.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji.

Serdecznie zapraszamy!