Flaga Ukrainy niebisko-żółta Flaga Ukrainy niebisko-żółta

Konferencja pt. Ukraiński uczeń w polskim systemie edukacji. Jak pomóc nauczycielom tworzyć wielokulturowe środowisko uczenia się?

22 kwietnia 2022 roku Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji Wydziału Pedagogiki UKW i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy organizują Konferencję pt. Ukraiński uczeń w polskim systemie edukacji. Jak pomóc nauczycielom tworzyć wielokulturowe środowisko uczenia się

Konferencja jest adresowana do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców wszystkich etapów edukacyjnych. Ma być ona „przestrzenią” do dyskusji, poznania realnych problemów i dylematów nauczycieli związanych z włączaniem dzieci oraz uczniów z Ukrainy w proces kształcenia w polskich przedszkolach i szkołach. Jej celem jest  wsparcie  nauczycieli i pedagogów w tworzeniu wielokulturowego środowiska uczenia się. Będzie również otwarciem się na współpracę środowiska akademickiego i nauczycieli w budowaniu kultury przedszkola/szkoły, kształtowaniu klasy i placówki jako środowisk wielokulturowych. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronach: kulturaedukacji.ukw.edu.pl, cen.bydgoszcz.pl.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.