drzewo i drewniane ławki drzewo i drewniane ławki

VI Międzynarodowa konferencja naukowa "Dobre i złe sąsiedztwa"

W imieniu organizatorów – Wydziału Historycznego UKW oraz Instytutu De Republica
zapraszamy w dniach 11-12 maja 2022 r. na międzynarodową konferencję naukową
pt. Budowanie tożsamości lokalnych, regionalnych oraz kontynentalnych w przeszłości i teraźniejszości. Obrady odbędą w Bibliotece UKW, ul. Karola Szymanowskiego 3.

Jest to szósta edycja z cyklu konferencji pod wspólnym tytułem: Dobre i złe sąsiedztwa. Tegoroczna konferencja jest poświęcona sposobom budowania tożsamości społeczeństw mieszkających w regionie, kraju czy na kontynencie. Ma ona na celu pokazanie przejawów kształtowania tożsamości jednostki i zbiorowości społeczeństw wielokulturowych, a także wzajemne postrzeganie siebie oraz dorobku kulturowego sąsiadów (niekiedy innych – w ujęciu lokalnym, regionalnym, etnicznym, krajowym, kontynentalnym).

Konferencja spina cykl tematyczny obrad naukowych, które w latach 2015-2019 odbywały się w Bydgoszczy i w Oriechowo-Zujewie.

Program konferencji: dobreizlesasiedztwa.ukw.edu.pl

Abstrakty: dobreizlesasiedztwa.ukw.edu.pl