Dwa złota i srebro studentów UKW na AMP w karate. Mateusz Adametz najlepszym zawodnikiem turnieju!

7-8 maja w Warszawie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate, gdzie wystartowało czworo studentów UKW. Do Bydgoszczy powrócili z trzema medalami.

Pierwszego dnia mistrzostw rozegrano konkurencje drużynowe i kata indywidualne. W kata indywidualnym Mateusz Adametz zdobył II miejsce. Drużyna męska kumite w składzie: Mateusz Adametz, Maciej Dolata i Dominik Wachowski po emocjonujących walkach pokonali kolejno: AWF Warszawa, Politechnikę Gdańską, AWF Wrocław i w finale Politechnikę Łódzką.

Drugiego dnia karatecy walczyli w kumite indywidualnym. Bohdana Kovaliuk zajęła V miejsce w wadze do 50 kg, a Mateusz Adametz - I miejsce do 60kg.

Ponadto Mateusz Adametz z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem został najlepszym zawodnikiem turnieju.  UKW w klasyfikacji generalnej uniwersytetów zajął III miejsce. Funkcję kierownika drużyny pełnił Mariusz Migdalski. Wyniki są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Europejskimi Igrzyskami Akademickimi, które odbędą się w lipcu w Łodzi. Do turnieju zawodnicy przygotowywali się w bydgoskich klubach karate Bushido, Bushi-do i Yamabushi.

Serdecznie gratulujemy!