Drużyna AZS-u UKW pozuje do zdjęcia Drużyna AZS-u UKW pozuje do zdjęcia

Piłkarze UKW zagrają w finale AMP!

Drużyna AZS-u UKW wywalczyła awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. Turniej półfinałowy został zorganizowany w dniach 16-17 maja na boisku CEKFiS UKW przez AZS UKW Bydgoszcz.

Z dziewięciu zespołów startujących w półfinale awans wywalczyły trzy zespoły. W pierwszej rundzie grupowej piłkarze AZS-u UKW zajęli drugie miejsce. Przegrali pierwszy mecz z Uniwersytetem Gdańskim 0:1, ale w drugim pewnie pokonali Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 5:0. Decydującym starciem był pojedynek z inną gdańską uczelnią, AWFiS. Chociaż uczelnia z Wybrzeża wygrała swoje pierwsze dwa mecze, to musiała uznać wyższość piłkarzy UKW, którzy triumfowali 6:1. Najwięcej bramek dla UKW (5) strzelił Łukasz Chruścicki.

Do turnieju finałowego z bydgoskiego półfinału awansowały również zespoły Uniwersytetu Szczecińskiego i WSG Bydgoszcz. Finał odbędzie się w dniach 19-22 czerwca w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć z meczu UKW Bydgoszcz - UP Poznań