Nasi zawodnicy na AMP Nasi zawodnicy na AMP

Studenci UKW wicemistrzami AMP w piłce nożnej oraz Akademickimi Mistrzami Polski w typach uniwersytetów

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zakończyli Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej z tytułem wicemistrza, przegrywając tylko jeden mecz - finałowy - z Politechniką Gdańską (0:1). W klasyfikacji Uniwersytetów zdobyli mistrzostwo.

Trzydniowa impreza skupiła kilkuset uczestników z piętnastu uczelni.

Kadra podczas Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłkę Nożną w Stężycy:

1. Fabiszewski Gracjan
  2. Andres Jakub
  3. Bagniewski Kamil
  4. Bańka Kacper
  5. Basistyi Artem
  6. Chruścicki Łukasz
  7. Dąbek Mikołaj
  8. Filipski Bartek
  9. Goździkowski Kamil
  10. Jarząbek Patryk
  11. Kaszyński Krystian
  12. Majchrzak Wiktor
  13. Niemyt Tomasz
  14. Podgórski Sławomir
  15. Sulecki Radosław
  16. Woźniak Dominik
  17. Zaborowski Dawid
  18. Żyliński Tomasz

Zgłoszeni studenci, którzy reprezentowali UKW we wcześniejszych turniejach Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw oraz Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski organizowanych w Bydgoszczy przez UKW i KU AZS UKW:

1. Bagiński Jakub
  2. Kujawka Oskar
  3. Pacek Sebastian
  4. Krajewski Artur
  5. Łęt Gracjan
  6. Kowalczyk Jordan
  7. Adamski Grzegorz
  8. Pieczyński Gabriel

Trener: mgr Michał Żurowski, pracownik Instytutu Kultury Fizycznej

Gratulujemy sukcesu!

Organizatorem finału AMP w piłce nożnej mężczyzn był AZS Uniwersytetu Gdańskiego, a partnerami – Politechnika Gdańska Sport oraz gmina Stężyca.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.