srebrny mikrofon na rozmytym tle

Wydział Edukacji Muzycznej UKW zaprasza na Tribute to Wodecki

W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia odbędzie się ostatni koncert z cyklu Rzeka Muzyki. W Amfiteatrze przy Operze Nova wystąpią artyści związani z Wydziałem Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Niedzielny koncert będzie miał charakter hołdu dla Zbigniewa Wodeckiego, ale i będzie pokazaniem twórczości autora takich przebojów jak „Lubię wracać tam, gdzie byłem” czy „Chałupy welcome to” w wykonaniu młodych artystów. Przeboje Wodeckiego zaprezentują Anna Federowicz, Marta Jarząbek i Mateusz Wiśniewski. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Maestro Piotra Dąbrowskiego. Koncert rozpocznie się 28 sierpnia o godz. 19:00, wstęp bezpłatny.

W krótkim nagraniu na koncert zaprasza Dziekan WEM, prof. dr hab. Bernard Mendlik.

To nie jedyny akcent Wydziału Edukacji Muzycznej związany ze Zbigniewem Wodeckim. Przypominamy, że 5 listopada br. odbędzie się Koncert Finałowy II Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego, organizowanego przez WEM, Fabrykę Lloyda oraz Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego. Do 10 października można przesyłać nagrania swojej twórczości, na podstawie których zostaną wybrani uczestnicy konkursu eliminacyjnego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Konkursu.