Żegnamy dr. Macieja Wilczyńskiego

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy 9 września wiadomość o śmierci dr. Macieja Wilczyńskiego, wieloletniego pracownika Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Dr Maciej Wilczyński pracował w Instytucie Inżynierii Materiałowej w Zakładzie Dydaktyki. Pracę zawodową rozpoczął w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej w 1994 r., której również był absolwentem na kierunku wychowanie techniczne. Tu przeszedł drogę naukową, aż do stopnia doktora nauk leśnych w zakresie drzewnictwa, który został mu nadany w SGGW w Warszawie w 2005 r.

Był wyróżniającym się człowiekiem: sympatycznym, zawsze życzliwym i uczynnym, a przy tym bardzo skromnym. Cieszył się sympatią i szacunkiem studentów. Dla nas, pracowników Instytutu Inżynierii Materiałowej, był przede wszystkim serdecznym Kolegą i Przyjacielem.

Cześć Jego Pamięci!

Koleżanki i Koledzy Instytutu Inżynierii Materiałowej.

Ceremonia pogrzebowa dr Macieja Wilczyńskiego odbędzie się w dniu 20.09.2022r. o godzinie 12:30 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym nr 2 Junikowo w Poznaniu (dojazd od ulicy Cmentarnej).

Czarno-białe zdjęcie dr. Macieja Wilczyńskiego