Reprezentacja Polski ubrana w czerwone bluzy stoi na Wyspie Młyńskiej Reprezentacja Polski ubrana w czerwone bluzy stoi na Wyspie Młyńskiej

AMŚ w kajakarstwie uroczyście otwarte!

Akademickie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie potrwają do niedzieli na torze regatowym w Brdyujściu. Przez trzy dni zostanie rozdanych 28 kompletów medali.

Uroczysta inauguracja odbyła się w czwartkowe popołudnie na Wyspie Młyńskiej. Zawodnicy zaprezentowali się w narodowych strojach w barwnym pochodzie, a potem usłyszeli od organizatorów słowa podziękowania za przyjazd i życzenia udanej rywalizacji. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Prezydent Bydgoszczy.

- Bydgoszcz jest miastem związanym z wodą. Spotykają się tutaj Brda i Wisła w Brdyujściu, gdzie będziecie walczyć o medale. Życzę wam, abyście pokazali swoją sportową klasę. Niech wygrają najlepsi! - powiedział Rafał Bruski.

Spotkanie na Wyspie Młyńskiej zakończył koncert w wykonaniu pracowników i studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW.

Przypomnijmy, że organizatorem AMŚ jest AZS UKW i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Do Bydgoszczy przybyło 17 reprezentacji, a najliczniejszą z nich jest polska ekipa. Program minutowy startów i wyniki znajdują się na stronie wuc22.domtel-sport.pl.

Galeria zdjęć z ceremonii otwarcia