Żegnamy prof. Piotra Malinowskiego

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 29 października 2022 r. zmarł dr hab. Piotr Malinowski, prof. uczelni, ceniony Naukowiec, wspaniały Dydaktyk, nasz Przyjaciel…

Profesor Piotr Malinowski był dla nas wszystkich wzorem Nauczyciela Akademickiego. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Prof. Piotr Malinowski uzyskał stopnie doktora (1977 r.) i doktora habilitowanego (1993 r.) nauk fizycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od roku 2000 był związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. W latach 2005-2012 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Był Prorektorem ds. Finansów i Rozwoju UKW w latach 2012-2016.

Prof. Piotr Malinowski prowadził badania w zakresie atomowej i molekularnej fizyki teoretycznej, szczególną uwagę poświęcając rozwojowi wieloreferencyjnych metod sprzężonych klasterów.

Cześć Jego pamięci!

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 4. listopada 2022 r. o godz. 12:00 Mszą Świętą żałobną, która zostanie odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu. Po Mszy Świętej ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Wybickiego (od ul. Wybickiego) w Toruniu.

Czarno-białe zdjęcie profesora Piotra Malinowskiego