Edukacja włączająca jako edukacja wysokiej jakości - konferencja naukowa

Eksperci z całej Polski reprezentujący różne środowiska będą rozmawiać o jakości edukacji włączającej podczas konferencji naukowej „Edukacja włączająca jako edukacja wysokiej jakości”. Odbędzie się ona w poniedziałek, 21 listopada na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Edukacja włączająca opiera się na zapewnieniu wszystkim uczniom takich samych warunków dostępu do procesu kształcenia i wychowania. Wiążę się ona przede wszystkim z osobami z niepełnosprawnościami, ale również dotyczy kwestii sprawności, pochodzenia, czy też wyznania. Edukacja włączająca jest dziś już systemem i mocno zaakcentowanym podejściem w systemie wychowania.

Uczestnicy konferencji na UKW zastanowią się, czy takie podejście jest równoznaczne z wysoką jakością. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, nauczyciele, terapeuci, naukowcy, rodzice oraz studenci. W programie konferencji znajdują się wystąpienia, panel dyskusyjny i warsztaty.

Zapisy do udziału w konferencji zostały zamknięte, ale zachęcamy do śledzenia przebiegu konferencji na kanale YouTube UKW. Transmisja będzie dostępna cyfrowo dla osób z niepełnosprawnością.

Konferencja jest organizowana przez Wydział Pedagogiki UKW, Polskie Towarzystwo Pedagogiczne oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Więcej informacji znajduje się na stronie konferencji