Zmarł Tomasz Zieliński, Rzecznik Prasowy UKW

Czarno-białe zdjęcie Tomasza Zielińskiego

Tomasz Zieliński

23.12.1968 – 17.12.2022

Z przykrością przekazujemy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, Tomasza Zielińskiego – Rzecznika Prasowego i Kierownika Działu Promocji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Tomasz Zieliński był związany z naszą uczelnią przez znaczną część swojej kariery zawodowej. W czasie prac nad przekształceniem Akademii Bydgoskiej w UKW, pracował w bydgoskim magistracie jako Pełnomocnik Prezydenta Bydgoszczy ds. Utworzenia Uniwersytetu. Od kilku miesięcy zmagał się z poważną chorobą. Zmarł w sobotę, 17 grudnia w wieku 53 lat.

Rodzinie i Przyjaciołom składamy szczere wyrazy współczucia.

Cześć Jego Pamięci!

Wspomnienie Tomasza w tekście red. Ewy Czarnowskiej-Woźniak na stronie "Expressu Bydgoskiego".

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 23 grudnia o godz. 12:15 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wiślanej 22 w Bydgoszczy.

Żałobnicy proszeni są przez Rodzinę Zmarłego o niekupowanie kwiatów. Zamiast tego bowiem Tomasz życzyłby sobie, aby przeznaczyć środki na szczytny cel. Przed kaplicą znajdować się będzie skarbonka Polskiej Akcji Humanitarnej.